To już dziesięć lat - uwaga - BĘDĄ KONKURSY

Tak się złożyło, że 10 lat temu w Globalnej Wiosce pojawiły się pierwsze przykominkowe recenzje. I powiem szczerze, że ten fakt nie przestaje mnie zaskakiwać i achwycać już od kilkunastu tygodni - czyli od chwili kiedy zdałem sobie z tego sprawę i zacząłem próbować coś z tym zrobić. Z jednej strony zupełnienie wiem, kiedy te dziesięć lat upłynęło, z drugiej zaś - widzę ile się zmieniło - Najbliższa Redakcja się powiększyła (i to nie bez udziału strony, jeśli mam być szczery), współpracownikówi wspaniałych recenzentów w sumie był tylu, że palców u ręki nie starcza.. i jescze tyle tyle innych rzeczy i osób, o których można by opowiadać przy książce i kawie (winie, piwie, a nawet przy oranżadzie).
Owszem przechodziliśmy przez górki i dołki - czasem wkraczaliśmy na nowe terytoria i tematy, a innym razem urządzaliśmy konkursy, w których nagrodami były książki niemal na kilogramy. Tym razem jest trochę spokojniej, ale wciąż w naszym Konkursie na książkę lata nagrodą dla pięciu osób będzie przynajmniej po pięć książek-niespodzianek. Konkurs znajdziecie na naszym fanpage'u - w przyklejonym poście.

Przez te 10 lat pojawiło się u nas kilkaset recenzji książek najróżniejszej maści - najlepszy przykład na to znajdziecie w drugim z naszych konkursów, w którym możecie zagłosować na najlepszą reenzję dekady (tu miejsce na uśmiech pod wąsem>. Ten konkurs z kolei znajdziecie poniżej w osobnym wpisie. Tu wyłonimy 3 zwycięzców i każdy z nich będzie mógł również liczyć na niespodzianki.

A ponieważ są to nasze urodziny, to wymyśliliśmy jeszcze jedną niespodziankę. Wśród osób, które w komentarzu do tego wpisu zamieszczą nam życzenia urodzinowe (oczekujemy rymowanych dwuwierszy), całkowicie subiektywnie wybierzemy dwie, które również nagrodzimy.

Wszystkie konkursy kończą się 30 lipca 2018