30 lutego – Wanda Chotomska

Wanda Chotomska jest jedną z autorek, której twórczość towarzyszy mi od dzieciństwa, choć muszę szczerze przyznać, że nie pamiętam, kiedy, po raz ostatni, miałem z tą twórczością kontakt. Podobny problem mam również z określeniem, kiedy, po raz ostatni, widziałem jeża. 30 lutego to właśnie opowieść o jeżach... i o szczotkach.

okładka książki

O 30 lutego trudno napisać wiele, bo też jest to raczej niewielka książeczka, ale o dużej mocy. Historia krótkiego przedsięwzięcia rozpoczętego przez jeża i jego rodzinę potrafi uśmiechnąć w deszczowe, styczniowe przedpołudnie... albo poranek – równie deszczowy.

30 lutego to zachęta i przestroga dla wszystkich rozważających otwarcie własnego sklepu (na przykład ze szczotkami). Opowieść jest może krótka, ale niech Was to nie zwiedzie, bo jest ona również przepełniona bardzo ważnymi obserwacjami.

Otwierając sklep warto zatem zwrócić uwagę, by sprzedawany przez nas towar nie był zbyt do nas podobny – unikniemy wtedy konieczności odpowiadania na wiele kłopotliwych i niezręcznych pytań.

Poza tym warto również dołożyć starań, by do pracy przychodzić wypoczętym – a może po prostu zadbać o odpowiednią ilość kawy – dzięki temu, mamy szansę wymigać się od sprzedaży własnej ciotki, ale... o tym już może sami przeczytajcie.

Książka 30 lutego Wandy Chotomskiej to jednak przede wszystkim świetna okazja do wspólnej zabawy z młodszymi domownikami, braćmi, czy siostrzeńcami i bratankami. Po prostu spróbujcie sobie to wyobrazić i rozrysować.

A skoro już o rysunku – 30 lutego ukazało się w serii „Mistrzowie Ilustracji”. Tym razem książkę uzupełniają rysunki Mirosława Pokory. Jestem przekonany, że nawet, jeśli samo nazwisko nic Wam nie mówi, to już obrazki powinny przywołać miłe wspomnienia.

Kamil Świątkowski

Wydawnictwo Dwie Siostry
ISBN: 978-83-608-5010-7
tę książkę dostaniesz w Merlin.pl oraz Selkar.pl