Patronat - Horyzonty Wyobraźni

„Horyzonty Wyobraźni 2010” – półmetek

Już tylko nieco ponad półtora miesiąca pozostało do zakończenia drugiej edycji konkursu literackiego „Horyzonty Wyobraźni”. Spóźnialscy oraz ci, którzy lubują się w szlifowaniu swoich dzieł do ostatniej chwili, mają czas do 31 lipca na nadesłanie tekstów. Po tym terminie szanowne jury dostanie dwadzieścia najlepszych prac i wyłoni z nich trzy zwycięskie opowiadania oraz trzy wyróżnione.

Jednocześnie z przyjemnością informujemy, że udało nam się porozumieć z jednym z wydawców w sprawie wydania drukiem pokłosia „Horyzontów Wyobraźni 2009”. Tomik ukaże się nakładem wydawnictwa Radwan. Na szczęście, są jeszcze ludzie, którzy wierzą w młodych twórców, tak jak my. Będzie go można kupić najpóźniej na gali finałowej konkursu „Horyzonty Wyobraźni 2010”, która odbędzie się w listopadzie na lubelskim konwencie miłośników fantastyki Falkon.
Ta informacja oznacza także dobrą wiadomość dla zwycięzców tegorocznej edycji: Wasze prace także zostaną wydane! Ponadto wszyscy laureaci „Horyzontów Wyobraźni”, zarówno z roku 2009, jak i 2010, otrzymają darmowe egzemplarze autorskie.
Z naszej strony dodajemy do puli Horyzontów 2010, nagrodę specjalną, którą oferujemy także laureatom Horyzontów 2009.
Nagrodą tą jest roczna współpraca kwartalnika Qfant ze wszystkimi autorami wyróżnionymi w konkursie, w zakresie doradztwa literackiego, redakcji językowej oraz pośrednictwo w negocjacjach z wydawcami, w przypadku, gdy będziecie chcieli opublikować własne zbiory opowiadań albo powieści. Oczywiście zajmiemy się także promocją Waszej twórczości, obejmując ją patronatem medialnym.

Strona konkursu: www.horyzonty-wyobrazni.pl

KONKURS HORYZONTY WYOBRAŹNI 2010 OTWARTY!

Redakcja kwartalnika fantastyczno-kryminalnego Qfant ma zaszczyt i przyjemność ogłosić otwarcie drugiej edycji konkursu literackiego „Horyzonty Wyobraźni”. Czekamy na opowiadania z dziedzin: szeroko pojętej fantastyki oraz kryminału.

Celem konkursu jest popularyzowanie naszych ulubionych gatunków literackich oraz promowanie zajmujących się nimi autorów. W jury, któremu – podobnie jak w roku ubiegłym – przewodniczy Andrzej Pilipiuk, zasiądą: Rafał W. Orkan, Rafał Dębski, Jacek Skowroński, Piotr Michalik, Natalia Bilska, Natalia Bieniaszewska. Pula nagród wynosi 1500 zł., ponadto przewidziano wiele upominków rzeczowych w postaci książek. Nagrodę specjalną po raz kolejny ufundował znakomity autor horrorów, Stefan Darda.

Konkurs ma charakter cykliczny; pragniemy corocznie stwarzać szansę zaistnienia debiutantom, ale serdecznie zapraszamy do udziału także uznanych już twórców. Ubiegłoroczna edycja przyciągnęła blisko pięciuset uczestników, a ilość nadesłanych opowiadań sprawiła, że jury miało niemały kłopot z wyborem najlepszych.
Termin nadsyłania prac upływa 31.07.2010 r.
Wszystkich zainteresowanych „Horyzontami Wyobraźni” zapraszamy do zarejestrowania się na www.qfant.pl oraz na QForum, gdzie na bieżąco można uczestniczyć w dyskusjach na temat konkursu, zadawać pytania oraz śledzić pojawiające się aktualności.