Patronaty

warning: Creating default object from empty value in /home/users/chorosnet/public_html/pk2/modules/taxonomy/taxonomy.module on line 1388.

Patronat - Horyzonty Wyobraźni

„Horyzonty Wyobraźni 2010” – półmetek

Już tylko nieco ponad półtora miesiąca pozostało do zakończenia drugiej edycji konkursu literackiego „Horyzonty Wyobraźni”. Spóźnialscy oraz ci, którzy lubują się w szlifowaniu swoich dzieł do ostatniej chwili, mają czas do 31 lipca na nadesłanie tekstów. Po tym terminie szanowne jury dostanie dwadzieścia najlepszych prac i wyłoni z nich trzy zwycięskie opowiadania oraz trzy wyróżnione.

Turkusowe Szale – Remigiusz Mróz

Remigiusz Mróz jest całkiem młodym człowiekiem. Nie da się ukryć, że wiek autora prawie zawsze „odbija” się w jego książkach. No i z Mrozem mam ten problem (a konkretniej przyjemność), że podczas lektury miałem wrażenie, jakbym czytał Fiedlera... albo przynajmniej oglądał „W starym kinie”.

okładka książki

Spustoszenie – Bitwa pod Porto 1809 r. – Bernard Cornwell

Porucznik Sharpe maszeruje dalej wraz ze swoim oddziałem doborowych strzelców – krnąbrnych indywidualistów w zielonych mundurach. Zapodziany w górzystej Portugalii, z dala od swojej macierzystej jednostki smakuje trudów i brudów dowodzenia, choć zlecona misja, wydaje się jakimś żartem, nielicującym z charakterem walecznego Sharpe’a. A to tylko przedsmak piekła.

okładka książki

Honor Legionu – Andrzej Sawicki

Polski odpowiednik Richarda Sharpe – napisali i od razu zapaliło się żółte światło. Zawsze podchodzę ostrożnie do takich rekomendacji. Z drugiej strony... a co jeśli jednak mają rację? Gdzie zaczyna się podobieństwo, a gdzie kończy... czy będzie to coś więcej niż okolice czasowe? Tylko w jeden sposób mogłem się o tym przekonać. Siadłem więc do lektury.

okładka książki

Pieśń miecza – Bernard Cornwell

Czy zdarzyło Wam się kiedyś wejść w wielką przygodę w samym jej środku – powiedzmy w czwartym tomie? Czy może unikacie takich sytuacji, by potem nie narzekać, że nie możecie się odnaleźć, bo wszystko, co ważne, zostało już powiedziane w pierwszych trzech tomach? Tak? A Gwiezdne Wojny oglądaliście?

okładka książki

Spirala - Aleksander Janowski

To już trzecia książka pod przykominkowym patronatem, którą mam okazję recenzować. Powiem wprost: dumna jestem, że ta powieść ma nasze logo na obwolucie. Sięgnęłam po nią niemal w biegu, bo ostatnio absorbuje mnie sporo różnych przedsięwzięć mocno kurczących mój wolny czas. Patrząc jednak na notkę o autorze widzę, że mam jeszcze sporo do nadrobienia…

okładka książki

Świat i Apokalipsa wg Kretyna – Jerzy Alt

Czy zastanawialiście się kiedyś, co myślą w danej chwili osoby wokół was? Na przykład ten pan, który stoi tuż obok w zatłoczonym autobusie i co chwilę tak śmiesznie marszczy nos. Albo ta pani z rozbieganym wzrokiem, która przed chwilą minęła was w parku... Chcielibyście poznać myśli innej osoby? Teraz macie okazję.

okładka książki

Bohatyr. Żelazny Kostur – Juraj Červenák

Z prawdziwie fantastyczną książką jest ten problem, że kiedy przewędrujemy już wszystkie Śródziemia, Avalony, Gardy, Stadty i Marchie... kiedy spełnimy już ostatnie misje... wtedy trzeba wrócić do domu – na ziemię, do własnych bloków i szarawych ulic.

okładka książki

Strzelcy – Inwazja na Hiszpanię, 1809 – Bernard Cornwell

Celem była pancerna skrzynia zdanie rozpoczynające książki wyjaśnia, o co toczy się gra, w której niechętnie bierze udział, awansowany z szeregów, porucznik Sharpe. Pełniący, w jego odczuciu, hańbiącą funkcję kompanijnego kwatermistrza 95. regimentu strzelców, zostaje poddany ciężkiej próbie. Po wyjątkowo ciężkiej potyczce z oddziałem francuskich kawalerzystów, brytyjscy strzelcy, zwani pogardliwie „zielonymi kurtkami”, zostają pozbawieni dowódców.

okładka książki

Forteca – Oblężenie Gawilghur 1803r - Cornwell Bernard

Indie. Huk dział, upał, ryczenie ginącego bydła, jęki rannych i muchy żerujące na ich lepkich ranach. Żołnierska rzeczywistość której prawa są surowe, a każdy błąd czyni trupem.

okładka książki

Subskrybuj zawartość