Maksa zabawy na Maksa

Sobotnie przedpołudnie, kawa ciastko i spokojne zaciszne Zakamarki w Pałacu Kultury w Warszawie. Siedzę i czekam. W tych uroczych okolicznoścaiach umówiłem się na spotkanie i rozmowę z Maksem. Niedługo powienien się pojawić. Wczoraj go poznałem, dziś postanowiłem przedstawić go Wam.

Maks jest nieduży, ale ma olbrzymią osobowość. Jest młody i wie doskonale, że świat wybaczy mu grzechy młodości. Więc grzeszy sobie, jak może. Ma Twarz cherubinka, anielskie loczki i figurę amorka, ale nie dajcie się zwiesć pozorom - Maks to facet z przeszłością i na pewno również z przyszłością. Maks jest Szwedem.

okładka książki

Oto Maks: chwilowo sam w swoim pokoju – ubrany w gustowne , prążkowane śpioszki zakrywające klasyscznie białą pieluchę. To typowe wyposażenie dla przygodnika w jego wieku, ale nie zmienia to faktu, że z pieluchą na wierzchu nie można się pokazywać, bo ucierpi na tym prestiż. A może nawet i duma. Bycie Maksem w Maksim wieku prowokuje wyobraźnię do wielu zabaw z wykorzystaniem wszystkiego pod ręką. I wszystkich.

okładka książki

Oto Maksi miś – miś jest od Maksa mniejszy, przez co ma mniej do powiedzienia, nawet gdyby chciał coś powiedzieć. Maks i Miś bawią się we wspinanie, ale Maks... no nie... nie powiem za dużo.

okładka książki

A oto Maksa pies. Bawi się z butami. Z Maksem też, ale też ma mniej do powiedzienia więc to Maks wymyśla zabawy. No i Maks lubi płatać figle, z którymi to jemu uchodzi na sucho, a jego znajomi lądują z ręką (czasem dosłownie) w nocniku.

Mimo wszelkich pozorów, jakie wokół siebie roztacza, Maks jest typowym prawdziwym mężczyzną. Wiecie z tego typu co to: samochody..., kobiety..., mleko...

okładka książki

Kiedy Maks – mężczyzna czuje się zagrożony wychodzi z niego bestia. Nie pozwoli sobie dać się kierować kobiecie z tylnego siedzenia samochodu, konkurencję wykosi podstępem, oddalając od siebie wszelkie najlżejsze nawet podejrzenia. Po każdej awanturze i rodzinnym katakliźmie Maks znów będzie niewinny i czysty jak łza. Ale mimo to wszystko Maksa można pokochać.
A co na to sam Maks?

okładka książki

Najlepiej będzie jak sami go zapytacie.

Maksia historia czeka na Was w serii książek wydanych przez Zakamarki z Poznania.
Seria obejmuje tytuły:
Auto Maksa
Ciastko Maksa
Miska Maksa
Pieluszka Maksa
Miś Maksa

Kamil Świątkowski

Wydawnictwo Zakamarki