1000 miejsc w Europie, które warto w życiu zobaczyć.

Wakacje zbliżają się szybciej niż mój portfel by sobie życzył, ale i tak ciągle mi się wydaje, że wciąż za wolno. Jednak muszę docenić czas, który jeszcze został i wykorzystać go na przygotowanie się do wakacji. Książka, o której Wam opowiem decydowanie będzie w tym pomocna.

okładka książki

1000 miejsc w Europie, które warto w życiu zobaczyć – być może ten tytuł wyda Wam się odrobinę „na wyrost”. W końcu, któż mógłby sobie pozwolić na taką podróż. Zwiedzić dziesięć takich miejsc może 50 – to już jest osiągnięcie, ale okrągły tysiąc? Poza tym pewnie każdy znajdzie w swojej pamięci i na wyblakłych zdjęciach przynajmniej kilka miejsc wartych zobaczenia jego (czy jej) zdaniem. Z samych takich wspomnień udałoby się stworzyć prawdopodobnie kilka tomów podobnych przewodników, ale nie o dosłowność przecież chodzi.

1000 miejsc... to rodzaj leksykonu. Bogato ilustrowany i ułożony alfabetycznie (wg państw) rozkład turystycznych atrakcji pozwala łatwo odszukać ciekawostki w kraju, do którego się wybieracie. Opisy są treściwe, ale nie za długie – w sam raz, by zainteresować, ale nie zanudzić. W tym miejscu, z lekkim przymrużeniem oka, muszę oczywiście uprzedzić, że przed wyruszeniem w podróż warto będzie również zasięgnąć porady przewodnika, a może nawet i mapy. Nie wolno jednak zapominać o starej prawdzie i rozpoczynaniu wędrówki od jednego, małego kroku. A jeśli lubicie marzyć – ta książka wydawnictwa Muza zasieje Wam w głowach to niecierpliwe ziarenko oczekiwania na coś, co przerodzi się w egzotyczną przygodę, nawet jeśli skończy się zaraz za płotem Waszego województwa.

I jeszcze kilka słów o książce – 1000 miejsc... to kolejny wartościowy półkownik, który polecamy, jako przykominku.com. Muza zadbała o ładne wydanie i zabezpieczenie tego albumu. Dobrej jakości papier pozwoli cieszyć się w pełni jakością zamieszczonych zdjęć i prawdopodobnie nie zżółknie za szybko. Trwałość „rogów” zabezpiecza tekturowa koperta, w którą można wsunąć książkę przed odłożeniem jej na półkę.

Kamil Świątkowski

Wydawnictwo Muza
ISBN: 978-83-7495-989-6
tę książkę dostaniesz w Merlin.pl oraz Selkar.pl

Warto poczytać do...
”Piosenki