Elipsa

Elipsa

Wydawnictwo Elipsa działa od 1990 roku. W marcu 2007 roku weszło w skład grupy Publicat, kontynuując wcześniej realizowany profil. Na polskim rynku wydawniczym Elipsa kojarzona jest z oryginalną tematycznie oraz edytorsko ofertą bazującą na przekładach uznanych wydawców europejskich i światowych.

Odbiorcami są bardzo wymagający Czytelnicy o sprecyzowanych zainteresowaniach. W dobrych księgarniach, właśnie wśród książek Elipsy, znajdziecie Państwo edytorskie rarytasy dla hobbystów oraz osób poszukujących wyjątkowych poradników, przewodników, publikacji popularnonaukowych i albumów.

Nietuzinkowa tematyka (od Księgi masażu przez Cuda z modeliny po Przewodnik wędkarski) i niecodzienna forma edytorska (ozdobne obwoluty – seria 100, miękkie okładki – Ziołowe leki domowe) od lat budują pozycję marki Elipsa. Stosowane przez oficynę niestandardowe formaty publikacji pozwalają wyeksponować piękno fotografii, z których słyną jej książki (100 najwspanialszych muzeów świata, 100 piękności w malarstwie).

Bestsellery ostatnich lat to: Konie rasowe. Ilustrowana encyklopedia autorstwa Susan McBane, Przewodnik do rozpoznawania roślin Thomasa Shauera i poradniki ogrodnicze: Sztuka projektowania ogrodów, Ogród w zgodzie z naturą, Woda w ogrodzie. Sadzawki, fontanny, kaskady, pojemniki.

Elipsa

Partnerzy