Najnowsza gra z Egmontu – Duuuszki – bardzo szybko okazała się serią zaskoczeń i przyjemnych niespodzianek. Jedno możemy powiedzieć już na samym wstępie – może wygląda ona nieco dziecinnie, ale nie dajcie się zwieść pozorom. Dorosła część redakcji poczuła się całkowicie zbita z tropu, gdy przystąpiliśmy do pierwszej rozgrywki.
Od czasu do czasu warto spędzić niedzielne popołudnie w trochę bardziej... budujący sposób. Przy redakcyjnym stoliku pojawiło się więc dwóch kopaczy i jeden budowlaniec. Postanowiliśmy zmierzyć się z przedpostnymi kaloriami i wziąć się za robotę. Cegły poszły w ruch...
Czy byliście ostatnio w Łazienkach? A może bywacie tam często i wiecie o nich wszystko? Może jednak macie za daleko? A kiedy ostatnio spotkaliście tam króla?
Dzięki wydawnictwu Egmont możecie nadrobić tę ostatnią zaległość. Przy okazji wcielicie się w postać artysty, który bardzo chciałby okazać swoje dzieło władcy.
Jest zaledwie kilku autorów, o których mógłbym powiedzieć, że towarzyszą mi przez długi czas, a co dopiero przez całe życie. Większość tej małej grupy to twórcy jednej serii, czy jednej postaci, co wcale nie umniejsza ich zasług. Ale życiową mission impossible dało radę wykonać niewielu. Wśród nich jest właśnie Tuwim... Julian Tuwim.
Pokonać lęki średniowiecznego świata.
Philippa Gregory jest historykiem, co doskonale pomaga jej w tworzeniu tła do swoich powieści. Stała się niezwykle popularna po tym, jak opisała czasy Tudorów w "Kochanicach króla", które zostały zekranizowane i w których wystąpiły sławy takie jak Natalie Portman i Scarlett Johansson. Odmieniec to książka niezwykła.
Chciałoby się zacząć tak: dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma rzekami... Chciałoby się – ale to nie ta bajka.
Po książki dla dzieci i młodzieży nie sięgam ostatnio zbyt często. Pewnie dlatego, że sama już się do żadnej z tych grup zaliczyć nie mogę. A jednak okazuje się, że czasem warto zajrzeć na półkę z propozycjami lektur dla młodszych czytelników. I tak oto pochłonęła mnie lektura książki Duchy w teatrze. Jej autorką jest Ewa Karwan-Jastrzębska, znana autorka powieści dla dzieci i młodzieży. Jedną z jej publikacji jest „Miś Fantazy” – książka powszechnie znana i lubiana. Wracając jednak do Duchów …
W towarzystwie moich dwóch ukochanych suczek zasiadłam na kanapie z książką Evy Ibbotson. I wsiąkłam. Niedawno czytany thriller nie trzymał mnie tak w napięciu!
Zapewne po wstępie już się można zorientować, ale przyznam się: jestem psiarą. Nie wyobrażam sobie dzisiaj życia bez psa, a najlepiej dwóch.
Chyba wszyscy w jakimś momencie naszego życia marzyliśmy, by cofnąć się w czasie i naprawić popełnione błędy albo przeżyć coś jeszcze raz… Z jednej strony byłoby super, ale z drugiej – żylibyśmy w strasznie rozchwianej teraźniejszości. Przecież tu, teraz i tak, jak jest – jest wypadkową nie tylko życia naszego, lecz także innych istot, których ścieżka nawet przypadkowo i na moment skrzyżowała się z naszą. Gdybyśmy mogli grzebać w przeszłości, strach pomyśleć jakby wyglądało „dziś”…
Przeznaczeniem artysty jest cierpienie i doskonałość. Franciszek Liszt
Po kilku tygodniach spędzonych nad poważnymi, naukowymi lekturami mój umysł domagał się zgoła czegoś innego. Nie tak łatwo przestawić się jednak z języka naukowego na literacki. Sięgnęłam więc po lekturę lekką i przyjemną, która okazała się w tym przypadku pozycją idealną. Mowa tu o książce Marka Petera Hughesa, Lemoniada gada. Co ciekawe doczekała się ona ekranizacji przez Disney Chanell.