Konkurs

warning: Creating default object from empty value in /home/users/chorosnet/public_html/pk2/modules/taxonomy/taxonomy.module on line 1388.

Książka na lato 2012 - Latem się zaczytaj

PLEBISCYT ZAKOŃCZONY - ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA WYNIKÓW
Książka na lato 2012 - wyniki

PLEBISCYT
KSIĄŻKA NA LATO 2012

Nadeszła wreszcie ta pora roku, kiedy przykominku zadaje Wam pytanie „Którą książkę chcecie polecić na lato 2012?” Poniżej przedstawiamy listę kandydatów i zapraszamy do głosowania.

Tradycją jest, że każda edycja ma swoje hasło przewodnie – zazwyczaj związane z mnogością książek. W tym roku ograniczyliśmy nieco wybór. Ale hasło … hasło wymyśliliśmy takie:

„Latem się zaczytaj” - mamy nadzieję, że Wam się spodoba i zapraszamy do głosowania.

Książka na lato 2011 - czytanie do zaczytania

PLEBISCYT ZAKOŃCZONY - ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA WYNIKÓW
Książka na lato 2011 - wyniki

PLEBISCYT
KSIĄŻKA NA LATO 2011

(przedłużony do 15 sierpnia)


Serdecznie zapraszamy do udziału w trzeciej edycji plebiscytu na książkę lata - konkursie współorganizowanym przez przykominku.com oraz zaprzyjaźnione blogi.

Celem plebiscytu jest poznanie odpowiedzi na pytanie – którą książkę warto polecić na lato 2011?
Takie pytanie zadawaliśmy sobie i Wam przez dwa ostatnie lata. Bardzo nas cieszy, że plebiscyt zdobywa coraz większą popularność. Być może uznacie, że tytułów jest odrobinę za dużo, a my przyznajemy, że wybór nie jest łatwy, ale chcemy, żeby każdy znalazł coś dla siebie.

Podobnie jak w ubiegłych latach plebiscyt będzie trwał do połowy wakacji i wtedy ogłosimy wyniki – w sam raz, by na drugą połowę wakacji zostawić sobie te najciekawsze i najprzyjemniejsze książki.

Dla osób, które zdecydują się wziąć udział w plebiscycie przygotowaliśmy również część konkursową, w której nagrodami są niemal kilogramy książek. Po szczegółowe zasady głosowania i konkursu zapraszamy na stronę regulaminu.
Poniżej przedstawiamy książki zgłoszone przez wydawców do plebiscytu.

Książki na lato - tylko w dużych ilościach

PLEBISCYT ZAKOŃCZONY - ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA WYNIKÓW
Książka na lato 2010 - wyniki

PLEBISCYT
KSIĄŻKA NA LATO 2010

Wzorem ubiegłego roku serdecznie zapraszamy do udziału w plebiscycie na książkę lata - konkursie współorganizowanym przez przykominku.com oraz zaprzyjaźnione blogi.

Celem plebiscytu jest poznanie odpowiedzi na pytanie – którą książkę warto polecić na lato 2010?
Z takim właśnie pytaniem zwracamy się do internautów i czytelników blogów z recenzjami literackimi. Plebiscyt będzie trwał do połowy wakacji i wtedy ogłosimy wyniki – w sam raz, by na drugą połowę wakacji zostawić sobie te najciekawsze i najprzyjemniejsze książki.
Dla osób, które zdecydują się wziąć udział w plebiscycie przygotowaliśmy również część konkursową, w której nagrodami są niemal kilogramy książek. Po szczegółowe zasady głosowania i konkursu zapraszamy na stronę regulaminu.
Poniżej przedstawiamy książki zgłoszone przez wydawców do plebiscytu.

Konkurs Science Fiction

W związku z wyjątkowym zainteresowaniem konkursem dotyczącym magazynu Science Fiction Fantasy i Horror postanowiliśmy nieco zmienić jego formułę oraz uatrakcyjnić nagrodę. Do wygrania jest zestaw lipcowo-sierpniowy tego magazynu.

Konkurs - Manuskrypt CHopina

Ile jest Chopina w Manuskrypcie Chopina.

Następny przykominkowy konkurs ma naturę błyskawiczną. Tym razem liczy się prędkość odpowiedzi.

Aby zwyciężyć - wystarczy odpowiedzieć na kilka prostych pytań i jak najszybciej przesłać odpowiedzi na adres: kamil@przykominku.com

Stephen King - Ręka Mistrza

Zapraszamy do kolejnego konkursu przy kominku.

Tym razem zasady konkursu są o wiele prostsze:
- Aby wziąć w nim udział wystarczy wymienić jak największą liczbę sfilmowanych powieści autorstwa Stephena Kinga.
Ale żeby nie było za łatwo prosimy dopisać przynajmniej jedno nazwisko (aktora lub reżysera) związane z danym filmem.

Odpowiedzi proszę kierować na adres kamil@przykominku.com .
Czas trwania konkursu to 01.10 2008 - 15. 10 2008. Po tym terminie z nadesłanych odpowiedzi z największą liczbą poprawnych tytułów wylosowany zostanie zwycięzca. Nagrodą, ufundowaną przez wydawnictwo Prószyński i Ska jest najnowsza książka Kinga - Ręka mistrza.

Zapraszamy.

Wyniki Konkursu

Turkusowe Szale
Z myśliwcami już tak jest, że są szybkie i latają to tu, to tam i strasznie ciężko jest je złapać. Z przyjemnością jednak informujemy, że ta trudna sztuka udała się Pani Marcie z Poznania, do której właśnie leci książka-nagroda.

Polskie Kresy Literackie - Konkurs

Oj dawno... bardzo dawno nie było u nas konkursu. Dlatego niezmiernie się cieszymy, że udało nam się wreszcie coś zorganizować. Nagroda jest jak najbardziej związana z literaturą. Będzie nią najnowsza książka z wydawnictwa Bellona - Polskie Kresy Literackie. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Polskie Kresy Literackie Dawne Kresy Wschodnie Rzeczypospolitej to jeden z najciekawszych regionów Europy. Teren bogaty w zabytki, zbiory muzealne, piękne krajobrazy. Wiele z nich wpisało się w historię Polski i naszych sąsiadów. Znajomość zarówno dobrych, jak i złych kart wspólnej historii może pomóc we wzajemnym zrozumieniu i dążeniu do zgodnego współistnienia w przyszłości. Kresy to słowo, w którym zawiera się bezkres falujących równin, oddalenie od świata i wicher wiejący na dawnych stepach.

Mało znane są dziś Kuropaty, gdzie zginęło tyle tysięcy naszych rodaków. Co wiemy o Surkontach, Mokranach, Zadwórzu, Rowinach, Birżach? Kto pamięta historię powstań: nieświeskiego, iwienieckiego, dzieje Orląt Grodzieńskich? Ziemie te w ciągu wieków dały Polsce, Europie i światu wielu wspaniałych ludzi. Nie sposób wymienić wszystkich, wspomnijmy tych najbardziej znanych: Adama Mickiewicza, Tadeusza Kościuszkę, Elizę Orzeszkową, Romualda Traugutta, Marię Rodziewiczównę, Tadeusza Reytana, Jarosława Iwaszkiewicza, Czesława Miłosza

Konkurs - Wypędzony

Wypędzony to książka o ponownych "narodzinach" Wrocławia, a przy okazji to świetna lektura

Wypędzony Początek czerwca 1945 roku. Do zniszczonego, dopiero co zdobytego Wrocławia przybywa Jan Korzycki, uciekający przed UB porucznik Armii Krajowej. Zacierając za sobą ślady, pod przybranym nazwiskiem wstępuje do milicji. Otrzymuje zadanie wytropienia „komendanta Festung Breslau”, jak każe się tytułować przywódca konspiracyjnego niemieckiego Werwolfu. Korzycki usiłuje przeżyć w obcym, pogrążonym w chaosie i bezprawiu mieście, broniąc jego mieszkańców przed szabrownikami i niedobitkami nazistów.

Zapraszamy do konkursu, w którym do wygrania jest ta właśnie książka.

Subskrybuj zawartość